Virtual_3_0
Teknoloji - Bilişim

Masaüstü Bilgisayarınızdaki İnterneti Paylaşıma Açın

2 9321

Merhabalar;

Az önce aklıma takılan birşey denedim ve bulduğum müthiş program vasıtası ile masaüstü bilgisayarımdaki kablolu interneti wireless alıcı ile dağıtıma açtım :) Nasıl mı ? Şöyle ki;

Öncelikle masaüstü bilgisayarımıza bir adet USB Wireless Stick yada PCI Wireless alıcı takıyoruz. Daha sonra Virtual Access Point programını indiriyoruz. Programın kurulumunu sırasında özel hiçbirşey yapmanıza gerek yok. Next diye diye bitiriyorsunuz kurulumu. Daha Sonra Programı açıp aşağıdaki gibi wireless bağlantınızı paylaşıma açıyorsunuz.Internet is Connected yazısı görünüyorsa ilk aşamamız tamamdır.

İkinci aşamaya geçiyoruz.


Share My Internet sekmesine geliyoruz. Burada My Wired Connetion status‘ün hemen altındaki kısım yeşil bir şekilde Connected yazıyordur. Onun altında ise My Wireless Connetion Status kısmında ise şu an hiç bir ayar yapmadığımız için Disconnected yazıyordur. Biz hemen altında yazılı olan ” Select… ” e tıklayıp açılan ufak pencereden Wireless alıcımızı seçip OK‘a tıklıyoruz ve Refresh’e tıklıyoruz. Sonra hemen yanındaki Start Sharing butonuna basıp bağlantımızı kablosuz olarak paylaşıyoruz.

Üçüncü aşama ise isteğe bağlı aslında. Ama yaparsanız sizin yararınıza :)Connect to Virtual AP sekmesinde ise Kurduğumuz sanal Access Point’imizin kullanıcı adını ve şifresini ayarlıyoruz. Hali hazırda kullanıcı adı olarak Virtual Access Point ve şifre 12345 ayarlıyor. Ama siz yine de kendiniz bir şifre belirleyin. Bunun için Option butonuna basmanız yeterli :)

Programımızın kurulumu, ayarları hepsi bu kadar. Bundan sonrası artık sizin ne ile bağlanacağınıza kalmış. İster iPhone, ister iPad, ister BlackBerry, İster HTC, PSP, Notebook…

Ben HTC Touch2 telefonum ile bağlantıyı denedim sonuç BAŞARILI

PC açık tutma zorunluluğu olmasa güzel program aslında

İyi Çalışmalar :)Yazar hakkında / 

ofarukc

Her şeye bir yorumu olan, bazen yanlış bazen doğru tespitlerde bulunan. Teknolojiyi seven bir yazar

2 Comments

  1. Berat 11 Eylül 2013 at 15:04 -  Cevapla

    bilgisayar kapalıyken olurmu yoksa bılgısayarın acık olması lazım mı ?

    • Faruki 13 Eylül 2013 at 06:19 -  Cevapla

      Bilgisayarın açık olması gerekiyor.

cevap yazın

E-mail adresiniz görüntülenmeyecektir. * Alanları boş bırakmayınız. *

*

Sponsor

Facebook Sayfamıza da Bekleriz