Merhaba,

Uzun zamandır yazı yazmıyordum. Yoğunluk vs gibi nedenlerden blogu salladım sanırım 🙂 Tekrar sahalara dönmek lazım, blogu boş bırakmamak lazım deyip yakın zamanda karşılaştığım bir problemi ve çözümünü sizinle paylaşmak istedim.

Ofiste kullandığımız bilgisayarlardan birinde RDP yaparken ” Bu bilgisayar için Uzak Masaüstü istemci erişim lisansı olmadığından uzak oturumun bağlantısı kesildi.” diye bir uyarı ile karşılaştık. Başka bir client’dan aynı server’a rahatça RDP yaparken bu client sürekli bize zorluk çıkarıp bağlanmamızı engelliyordu. Tabi boş durur muyuz ? Biz de kolları sıvadık ve çözümü bulduk. İşte size çözümü :

 

 

Öncelikle Başlat => Çalıştır alanına ” regedit ” yazın. Açılan pencerede sol diyagramdan sırası ile HKEY_LOCAL_MACHINE => SOFTWARE => Microsoft => MSLicensing yolunu açın. Solda ki diyagramdan MSLicensing seçili iken üzerinde sağ tıklayın ” Ver ” ya da ” Kayıt Defteri Dosyası Ver ” seçeneğine tıklayın. Buna bir isim vererek kaydedin. Bunun sebebi ise oluşabilecek bir registry probleminde önceki haline geri dönebilmek. Daha sonra Sağ tıklayıp Sil ya da Düzen menüsünden Sil seçeneğine tıklayıp çıkan onay kutusundan onayladığınızda işlemimiz bitmiş olacak. Bundan sonra tek yapmanız gereken bilgisayarınızı yeniden başlatmak. Yeniden başladıktan sonra önce bir kereye mahsus Uzak Masaüstü programını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır yapmanızda yarar görüyorum.

İyi günler,
İyi çalışmalar 🙂

http://www.ofarukc.com/wp-content/uploads/2018/07/RDP-hatası.jpghttp://www.ofarukc.com/wp-content/uploads/2018/07/RDP-hatası-300x145.jpgFarukiBendenTeknoloji-Bilişimlisans hatası,rdp,regedit,uzak masaüstü,Uzak Masaüstü Erişim Problemi,uzak masaüstü lisans hatası
Merhaba, Uzun zamandır yazı yazmıyordum. Yoğunluk vs gibi nedenlerden blogu salladım sanırım 🙂 Tekrar sahalara dönmek lazım, blogu boş bırakmamak lazım deyip yakın zamanda karşılaştığım bir problemi ve çözümünü sizinle paylaşmak istedim. Ofiste kullandığımız bilgisayarlardan birinde RDP yaparken ' Bu bilgisayar için Uzak Masaüstü istemci erişim lisansı olmadığından uzak oturumun bağlantısı...