Daha geçeli iki ay oldu ama sanırım bir çok insan gibi bende şikâyetçiyim. Faturalı hatta geçtim 25+5 TL’lik tarifeye ama gel gör ki Vodafone heybeden ücret tahakkukları ile kendine kâr çıkartıyor. Müşteri hizmetleri ile defalarca görüşmeme rağmen tam anlamıyla anlamlı bir açıklama getirmiyorlar. Data kullanımı yapmışsınız, Giriş yaptığınız URL yanlışmış bla bla bla. Ya arkadaş bir müşteri hizmetleri temsilcisinin söylediğini diğeri yalanlar mı ? Vodafone’da yalanlıyor 🙂 Vodafone Müşteri Hizmetlerinden mesela Ayşe isimli bir hanımefendi ile görüşüyorum Beyefendi bunun rengi beyaz diyorsa, tekrar aradığımda Mehmet açıyorsa bu sefer ” olur mu beyefendi bunun rengi siyahtır” diyor. Bu bir kere de başıma gelmedi. 2 aylık Vodafone’liyim bu durumla en az 6 – 7 defa denk geldim. Kaldı ki ben Turkcell‘de iken bu kadar aramadım Müşteri hizmetlerini. Turkcell kullanırken 6 senelik kullanıcı dönemimde müşteri hizmetlerini arama sayım 15 bilemedin 20 olsun. Vodafone 2 ay da bu rekoru kırdı 🙂 Şimdi gelelim asıl mevzuya. Onu anlatayım..

Vodafone’da şöyle bir kural var Facebook/Twitter paketi de satın alsanız, ücretsiz Facebook/Twitter paketiniz de olsa Vodafone Live bağlantısı üzerinden çıkış yapmak zorundasınız(!). Maksat müşteri bağlanırken yanlışlıkla Vodafone TR internet bağlantı ayarları ile bağlanırsa ücretlendirilsin 🙂 Güzel bir yöntem evet 🙂 Ben konuya dönecek olursam Facebook‘a yukarda belirttiğim sebeplerden biriyle bağlanıyorsan Vodafona Live bağlantısı üzerinden çıkış yapacaksın ve ben bu bağlantı ayarları ile bağlantı gerçekleştiriyorum. İkinci aşama ” m.facebook.com ” adresini kullanmamız gerekiyormuş. Tamam browser’imda yer imi olarak da kayıtlı url bu. Bağlantı gerçekleştirmem için gerekli olan her şey tamam. Bağlanıyorum ve o da ne bir mesaj geliyor, ” Günlük 5 TL Data kullanımı… ” diye devam eden bir SMS. Önce bir ” Ne oluyor ya ” diyorsunuz sonra yanlışlık yapmışımdır diyorsun. Ertesi gün bir kere daha geliyor SMS kıllanıyorsun, ertesi gün bir daha aynı SMS gelince artık müşteri hizmetlerini arıyorsun. Müşteri hizmetlerinde ki kişinin verdiği cevap şu :

+ Beyefendi kullanmakta olduğunuz tarife size Facebook ve Twitter’da sadece durum güncelleme ve mesaj gönderme gibi özellikleri ücretsiz sağlıyor. Bunun dışındaki her türlü faaliyetiniz ücrete tabidir.
– Önereceğiniz şey nedir ?
+ Aylık 3 TL’ye 350 MB Facebook/Twitter paketi satın alabilirsiniz.
– Tamam hattıma tanımlayalım.
+ Hattınıza tanımlanmıştır. Güle güle kullanın. Yardımcı olabileceğim… diye devam eden cümlenin ardından konuşma sona eriyor.

Güzel bir görüşme değil mi ? Evet güzel ve sorunsuz bir görüşme(!) gibi duruyor uzaktan. Asıl mesela şurada patlak veriyor. Ben ücretlendirmeye devam ediyorum ve bir daha arıyorum müşteri hizmetlerini. Durumumu anlatıyorum ve gelen cevap beni şüphelendiriyor :

+ Ömer Bey sizin ayrıyetten paket satın almanıza gerek yok. Zaten bu paketin size sağlamış olduğu haklarla sizin tarifeniz size aynı hakları sağlıyor. Tarifenizde de ücretsiz olarak Facebook ve Twitter’a bağlanabilirsiniz.

Gel de şimdi Vodafone’nin samimiyetine güven. Bunun gibi saçma sapan 5 – 6 görüşmem daha oldu müşteri hizmetleri ile. Bana bu konuyla alakalı da giydirdiler o ayrı. Şimdi benim asıl mevzuma geri dönelim. Ben bahsi geçen Facebook/Twitter paketimi de aldıktan sonra devam eden ücretlerin akabinde tekrar Vodafone Müşteri Hizmetlerini aradığımda yukardaki görüşme gerçekleşti. Durumumu yine anlattım kayıt oluşturdular, Faturamın incelenmesi için.

Bir kaç gün sonra mesaj geldi, ” Faturanızda bir hata görünmemiştir “. ” Ne demek o ” dedim ve tekrar aradım. Telefonu açan müşteri temsilcisi bana bayi gibi konuşuyor. Sokaklarda bulunan Vodafone Merkezleri ne kadar bilgiliyse kendisinin de o kadar bilgili olduğunu ima etmeye başlıyor. İşte Vodafone’nin en büyük ve en sorunlu yanı. Sokaktan geçeni, tuvaletinde sıçanı, Uçandan kaçanı, Kaçarken düşeni ve bilimum bilgisiz, eğitimsiz kişileri müşteri hizmetlerine Yetkili(!) diye oturtmuş. Ne bir çözüm önerisi, ne başka bir şey. ” Ya telefonuma gelen mesajın aynısını söylüyorsunuz bana, sizi ne diye oturtmuşlar oraya. Bana çözüm yolu bulmak için. Ya hu bunları dinleyecek olsam giderdim Vodafone Merkezlerine ” diyorum bana mısın demiyor 🙂 Kapattım telefonu sinirden. İnternetten faturama baktığımda artık yeter dedim bir daha aradım. Biraz çirkeflik falan beni sözde bir üst yetkilisine bağladı. Üst yetkili de bir ukala, hani bir hikaye var ya tüm götler müdür, tüm müdürler göt olur diye. Beni bağladığı kadın tam bu sözün sağlaması olmuş 🙂 Ben bağlantılarım normal diyorum bağlandığım URL normal dedikçe kadın arkadaşımın söylediklerinden farklı birşey söylemeyeceğim, yardımcı olacağım başka bir konu var mı diye soruyor. Sinir oldum telefonu kapattım. Vodafone Merkezde çalışan bir abim var onla konuşuyorduk dediği aynen şu ”

+ Ömer, O kadar gerizekalı insanları koymuşlar ki Müşteri hizmetlerine biz bile bazen çıldırıyoruz. Bağırıyoruz. Anlamıyorlar, doğru dürüst eğitim vermeden telefonun başına verip müşteriye destek verdiriyorlar.

Bu bahsettiğim şeyi söyleyen kişi İstanbul’un en ünlü alışveriş merkezlerinden birinde ki Vodafone Merkezinde çalışıyor. Düşünün yani Vodafonun müşteri memnuniyetini. Yetkisiz, konuşmayı bilmeyen, insanlarla iletişimi sıfır insanlarla olmaz bu iş. Adam akıllı hizmet vermiyorlar. Turkcell’e atılan onca çamura rağmen şunu söyliyeyim adamlar en azındna tam bilgilendiriyor ve öyle kazık atıyor 🙂 Vodafone gibi gizli saklı, ali cengiz oyunları ile kazıklamıyor… Daha çok yazacağım sorun var da sonraya saklıyorum. Yazacak çok şey var…

Kafama talihsiz kuşlar sıçsın, ben birde 1 senelik taahhüt imzaladım. Yoksa bir dakika durmazdım da Neyse…

http://www.ofarukc.com/wp-content/uploads/vodafone1.jpghttp://www.ofarukc.com/wp-content/uploads/vodafone1-50x50.jpgFarukiBendenTelefon-GSMFacebook,Facebook ve Twitter,Facebook/Twitter,Günlük 5 TL Data kullanımı,m.facebook.com,Turkcell,vdfn,Vodafone,vodafone cepözgür,vodafone data,vodafone facebook,vodafone fatura,vodafone freezone,vodafone geçme,vodafone internet,vodafone kullanma,Vodafone Live,Vodafone Müşteri Hizmetleri,Vodafone numara taşıma,vodafone şikayet,Vodafone TR,VodafoneTR
Daha geçeli iki ay oldu ama sanırım bir çok insan gibi bende şikâyetçiyim. Faturalı hatta geçtim 25+5 TL'lik tarifeye ama gel gör ki Vodafone heybeden ücret tahakkukları ile kendine kâr çıkartıyor. Müşteri hizmetleri ile defalarca görüşmeme rağmen tam anlamıyla anlamlı bir açıklama getirmiyorlar. Data kullanımı yapmışsınız, Giriş yaptığınız URL...