Press ESC to close

Android ve Windows Mobile Telefonunuzu Bilgisayarınızdan Yönetin

Bugün keşfine vardığım bir yazılımı tanıtacağım size. Ne işe yarayacağına artık siz karar verin. Benim hoşuma gitti anlatacağım bu program. Android ve Windows Mobile desteği var bu uygulamanın. Telefonunuzu bilgisayarınızdan yönlendirebiliyorsunuz. Yani daha açıklayıcı olursam, mesajı gönderme, telefon görüşmesi vb. görevlerin tümünü bilgisayarınızdan yönetebiliyorsunuz. Ben HTC Touch2 ve Windows Mobile kullandığım için size bu yönde anlatım yapacağım.

İlk olarak WM kullanıcıları XP ve altı işletim sistemi kullananlar ActiveSYNC, Vista ve Win7 kullananlar ise Windows Mobile Aygıt Merkezi( WMAM )‘ni indirip bilgisayarımıza kuruyoruz. Daha sonra telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz. Telefonun ekranında bağlantı türü olarak ActiveSYNC’yi seçiyoruz. ActiveSYNC yada WMAM kullananlar telefonu bağladıktan sonra telefonun bilgisayar tarafından görüldüğünü kontrol etsinler. Bağlantı sağlandıktan sonra sağ alt köşede;

yukardaki gibi bir uyarı çıkacak.

Artık bağlantımız hazır. Şimdi masaüstünde ” My Mobile ” klasörünün içinde ” MyMobiler ” uygulamasına çift tıklıyoruz. Artık rahatça telefonunuzu bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz. Bilgisayar vasıtası ile telefonun ekranından mesaj atabilirsiniz. Arama yapabilirsiniz.


Ayrıca telefondan yaptıklarınızda MyMobiler uygulamasının ekranında görüntüleniyor. Programın yaptıkları bu kadar mı değil tabi ki. Dosya aktarım menüsü de var. Tools –> Mobile Explorer yolunu izleyerek dosya aktarım penceresini açıp telefonunuza dosya aktarımı da yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü ve video çekimi de yapabiliyorsunuz. Ekranda yaptıklarınızı video kaydı altına alabiliyorsunuz. Fakat iyi bir kayıt beklemeyin, çünkü hayal kırıklığına uğrarsınız. Tatmin edici bir video elde edemiyorsunuz. Fotoğraf yakalama konusunda sıkıntı yok. Bunları yapabilmek için ise;

Edit –> Save Screen To File yolunu izleyerek ekran görüntüsü yakalayıp, paylaşabilirsiniz
Edit –> Video Record Start yolunu izleyerek de video yaydı! yapabilirsiniz.

Sürükle bırak yöntemi ile MyMobiler ekranına telefonunuza atmak istediğiniz medyayı, dosyayı aktarabilirsiniz. Attığınız dosya telefonunuzda “MyDocuments” klasörünün altına yüklenyor. Ayrıca Müzik veya video attığınızda aynı anda oynatmaya başlıyor.

Bu programın özelliği bu kadar, yararı olup olmadığına siz karar verin 🙂
İyi Çalışmalar 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir