Press ESC to close

Alternatif Türkçe Altyazı Sayfaları

Merhaba,

Film ve dizilerin yapımcı firmaları yada Türkiye’de ki yayıncı kanalların getirdiği yasaklarla bazı dizilerin ve filmlerin altyazılarının yayınlanması yasaklanıyor. Örnek vermek gerekirse The Walking Dead, Prison Break gibi. Filmler bir nebze beklenebiliyor fakat dizilerde aynı sabrı gösteremiyoruz. Kaldı ki altyazılarının yayınlanmasına yasak getirilen diziler online dizi izleme sitelerinden de kaldırılıyor. Dijital Platformlar kendi ücretli sitelerine yönlendirip oradan izlemeye zorluyor. Şimdi buna ilaç gibi gelecek bir kaç siteden bahsedeceğim size. Dizileri bir şekilde internetten, torrent sayfalarından vs bulabiliyoruz. İş altyazıya kalıyor. Size Türkçe altyazı bulabileceğiniz bir kaç sayfadan bahsedeyim.

1- OpenSubtitles

Bir çok dizi ve filmin farklı dillerde altyazıları mevcut. Bu siteden de kaldırılıyor aslında altyazılar ama 1-2 gün boyunca yayında kalıyor ve sonrasında telif uyarısı gelince kaldırıyorlar sayfadan. İşinizi hem dizi konusunda hem de film konusunda görebilecek bir site.

2 – SubScene

Açıkca söylemek gerekirse bu site OpenSubtitles’den daha iyiymiş gibi geldi bana. Biraz tembel bir sayfa tasarımına sahip gibi ama TheWalkingDead’in çoğu yerde bulamadığım altyazılarını bu siteden buldum. İşinizi hayli görecek altyazı sitelerinden birisi. Yurt dışı menşeli bir altyazı sitesi olmasına rağmen yayınladığı altyazı dilleri arasında Türkçe’de var. Yalnız altyazısını indirmek istediğiniz film/dizi’nin sayfasını açtığınızda tek sayfada upuzuuuuun bir liste çıkacak. O listeden Türkçe’yi bulun ya da ctrl+F’ye basıp Turkish’i seçin 🙂

3 – TurkceAltYazi.Org

Bu sayfa yasaklara riayet ediyor ama elimizin altında bulunan Türkçe bir altyazı sitesi olmasından dolayı paylaşmak istedim. Film ve dizilerin altyazılarını bulunduran site, DivxPlanet‘in kapanmasının ardından en çok altyazı aranan siteler kategorisinde zirveye yerleşti.

Başka bir yazıda görüşmek üzere,
İyi Seyirler 🙂

Comments (16)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir