Press ESC to close

Microsoft Outlook’da, Eset Outlook Plugin Hatası

Uzun zamandır ara sıra karşılaştığım ve çözümünü bildiğim bu hatanın çözümü ile ilgili blog sayfamdan yazı yazmadığımı fark ettiğimde çok geç olmadığını düşündüm ve bu sorunun çözümü ile ilgili yazımı yazmayım dedim. Öncelikle bunun hatanın sebebini söyleyeyim size. Eğer bilgisayarınızda Nod32 kurulu ise ve siz Nod32’yi kaldırırsanız bilgisayarınızdan outlook plug-in‘i bazen düzgün kalkmıyor. Bu da aşağıda belirttiğim hataya sebep oluyor. Korkmayın, endişe etmeyin çok büyük bir problem değil fakat her outlook açtığınızda karşınıza gelerek sinir bozar. Hadi çözüm nedir onu anlatmaya doğru gidelim.

C:\PROGRA~1\ESET\ESETNO~1\EPLGOU~1.DLL eklentisi yüklenemiyor ve Outlook tarafından devre dışı bırakıldı. Bir güncelleştirme edinmek için lütfen Eklentinin üreticisine başvurun. Kullanılabilir güncelleştirme yoksa lütfen Eklentiyi kaldırın.

Bu hatayı aldığınızda yapmanız gereken Outlook 2007 kullanıyorsanız, Outlook açıkken Araçlar > Güven Merkezi > Eklentiler penceresi açıkken pencerenin alt tarafında yönet seçeneği var, burada ” Exchange İstemci Uzantıları ” seçeneğini seçip Git butonuna basın. Açılan küçük pencereden Eset Outlook Plug-in tikini kaldırıp onaylayın pencereyi ve çıkış yapın.

outlookguven-ofarukccom

 

Eğer Outlook 2003 kullanıcı iseniz, Seçenekler > Diğer ( Sekme ) > Gelişmiş Seçenekler Açılan pencereden Eklenti Yöneticileri seçeneğini seçip Eset Outlook Plug-in tikini kaldırın ve onaylayın. Artık bu problemle başınız ağrımayacak.

2003

 

Diğer Office sürümlerinde böyle bir problemle karşılaşmadım. Office 2007 ve Office 2003 ‘de karşılaştım bu problemle. Başka bir yazıda görüşmek üzere 🙂

İyi günler 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir