Press ESC to close

Karadeniz’den Gelen Ses : SAMIDA

  • Genel
  • 28 Ekim 2017
  • (0)

Merhaba,

Zaman zaman burada ücretli tanıtımlar yaptığım oluyor. Bazen de ücretsiz, tamamen içimden geldiği, yapılanı beğendiğim için tanıtımlar yaptığım da oldu. Bu yazıda bahsedeceğim konu da tamamen ikinci sebepten dolayı. Hadi çok uzatmadan yazıya başlayalım 🙂

Samida

3 Kız kardeşin o harika seslerini birleştirmesi sonucu ortaya çıkan bir müzik düşünün ya da düşünmeyin hazır düşünülüp yapılmışı var. Yudum, Damla, Tamara kardeşlerin müzik serüvenlerinde kendilerine verdikleri isim ” Samida “. Samida’nın anlamı ise üç kız kardeş demekmiş. Sanırım kendilerine en uygun isim de buymuş. Bugün işe gelirken Youtube’da denk geldim ” Deniz Üstü Köpürür ” performanslarına. Tarzları, sesleri ve doğrusunu söylemek gerekirse içlerinden birinin güzelliği de ayrıca beni benden aldı 🙂 ( Buraya utanan gözleri kalpli emoji koymak istedim, bulamadım 🙂 )

Karadenizli Müzisyen bir babanın ( Bayar Şahin ) kızı olmaları müziklerinde ki kaliteye etki etmiş. Ayrıca her biri Konservatuar’da farklı dallarda öğrenim görmektelermiş. Öyle ” benim sesim güzel ( ki ses 100 tane teknolojik işlemden geçer ) ben şarkıcı olcam ” diyip iki de baldır bacak gösterip piyasaya girmeye çalışanlardan değiller. Bize böyle şeyler lazım, hatta bize en çok böyle şeyler lazım.

_SRK6252

Müzik altyapılarının çok sağlam olmasından dolayı müziklerinde ki duyguyu hissedebiliyorsunuz. Müzikleriyle size etki edebiliyorlar. Samida’nın Kalan Müzik etiketiyle Rüzgar isimli bir de Single’ları var. Türkçe, Lazca ve Sanırım bir de Gürcüce şarkılar, türküler söylüyorlar. Uzun zamanın ardından Kazım Koyuncu‘nun Tsira şarkısında sonra Lazca bir müzik beni bu kadar etkilememişti. Kızların söylediği ” Lazuri Nana ” parçası işte o parça.

Ve son olarak halkı şımarık ergenlerle, sesten öte kadın vücudu ile, para hırsı bürümüş yapımcıların ortaya fırlattıklarıyla oyalayıp bu harika iş çıkaran kızların arkaplanda kalmalarına sebep olan düzene yazıklar olsun. Ya da olmasın mı bilemedim, popülerlik Samida’nın da kalitesine zarar verebilir mi ? Başarılı hem de çok başarılı bir iş yapıyorsunuz, Allah yolunuzu, bahtınızı açık etsin. Türkiye’de zor ama istisna olur ve hak ettiğiniz yerlere gelirsiniz.

Samida Facebook Sayfası | Samida Instagram Sayfası  |  Samida Youtube Sayfası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir