Press ESC to close

Otobüs Gönderemiyoruz : Bir İETT Rezaleti

Merhaba;

Son 1 yıldır İett‘yi şikâyet edenleri daha iyi anlıyorum. Niye mi 78C hattında çalışan otobüsün sanki zorla çalışan şoförleri varmış gibime geliyor. Ya da Mitinglere vs. ücreti karşılığında bile olsa hattı bulunan otobüslerini mitinglere gönderebilen bir ” halka hizmet ” kurumunun gelmeyen otobüsün yerine “ Filomuzda fazla araç bulunmuyor, hepsinin hattı var ” gibi saçma bir cevap vermesi beni yeterince çileden çıkardı. Yazımın devamı da bununla ilgili.

iett-logo-yatay

Yunus Emre Mah. – Metrokent hattı üzerinde ki 78C nolu otobüs hattını şahsen ben 3-4 kere şikayet ettim. Ben sadece Cuma’dan Cuma’ya Başakşehir‘de halı saha çıkışı genelde 20:50 ‘de kalkan otobüse biniyorum. En az 1,5 senedir bu hattı kullanmaya çalışıyorum. Çalışıyorum diyorum çünkü bazen gelmiyor. Bazen geliyor durmuyor, bazen erken kalkıyor, bazen geç kalkıyor. Bir keresinde durakta bulunmama rağmen transit önümden geçmesi beni çok kızdırmıştı. Zira 20 dk o otobüsü beklemiştim. Şikâyet ettim Beyaz Masa‘ya tamam dediler ilgileneceğiz dediler vs. derken yanlış hatırlamıyorsam 2 – 2,5 hafta sürdü geri dönmeleri bana. Daha önceden de hiç gelmeyen otobüslerini şikâyet etmiştim. Bunun gibi bir çok şikâyet var. En son geçen hafta gelmeyen otobüs iyice sınırları zorladı. Hadi 5 dk gecikmiştir dedim bekledim 10 dk gecikmiştir EyvAllah. Ama artık gelmeyeceğini anlayınca arayayım dedim. Sonuçta bu güzergah üzerinde işten çıkıp bu otobüsü bekleyen onlarca insan var. Onlarca insan olmasını geçtim, sadece 1 kişi bile olsa bu otobüsler hizmet vermek için devlet tarafından görevlendirilmişler. Şoförleri bunun için görevliler bunun için para alıyor.

iett,-bir-yilda-54-yeni-hat-acti-CHA-756393-2-t

Beyaz Masayı aradım şikâyetimi güzelce dile getiriyordum. Bu hattaki araçların ilk vukuatı olmadığını pek çok kez bu otobüs gelmemelerinin gerçekleştiğini belirttim. Aynı zamanda güzergah üzerinde onlarca insanın şu an benim gibi bu otobüsün geleceğini düşünerek beklediğini ekledim. Ben şu an bir otobüsün Metrokent istikametinden hareket etmesini bu hatanın telefi edilmesini talep ettim. Mağdurum/z ve bunun giderilmesi lazım. Bana verilen cevap tüm otobüslerimizin hattı mevcut olduğundan dolayı ek otobüs verilemez ayrıca benim böyle bir yetkim yok. Anlaşılan o ki müşteri temsilciliği yerine gaz alma merkezi oluşturmuşlar ve işleri sadece şikayet kaydı açmak. Çözüm yok. La onu ben internet üzerinden de yaparım. Neyse o ÖSS, LYS, KPSS, AÖF vb. sınav günleri ücreti karşılığı dahi olsa siyasi partinin birine filosundan yüzlerce araç kiralayıp bom boş mitinglere gitmesini sağlayan. Sınav zamanı öğrencileri ve ailesini sıkış tıkış boğulma derecesinden taşıyan İETT benim mağduriyetimi giderecek bir otobüsü yokmuş. Hak veririm sınav zamanı otobüsleri mitinglere yönlendiren gerizekalı kafanın boşta otobüsü olmaz tabi. Kaza olmuş olabilir, arıza olmuş olabilir vs. gibi bahaneler üretiliyor ama dediğim gibi her yere otobüs sağlanıyor ama gelmeyen otobüsün yerine otobüs gönderemiyorlar. Ben bir çözüm yolu istedikçe karşımda ki temsilci kayıt oluşturmaktan başka bir şey yapamam beyefendi diyor. Baktım olacak gibi değil tamam kaydımı oluştur dedim kayıt oluştu telefon kapattım. Başka güzergahın otobüsüne bindim 1 saat daha geç gittim eve.

İETT vatandaşa hizmet için var olan bir kurum. Ben de bir vatandaş olarak şikâyetimi sadece telefonda değil kullandığım her ortamda İETT’ye karşı dile getireceğim. Yoksa kuru bir şekilde geri dönüş sağlanıyor.

Velhasıl kafalar değişmedikçe sorunlar da çözülmeyecek.
İyi günler Vesselam…

Comments (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir