Press ESC to close

Telefonunuzu Bilgisayarınıza Hoparlör Yapın

Merhaba;

Yine abuk subuk, enteresan, fantezilere hitap eden bir uygulama tanıtımı ile karşınızdayım. Aslında bir tane uygulama tanıtmayacağım iki tane. ” Make your choise ” demek geldi içimden JigSaw gibi 🙂 Neyse konumuzu dağıtmadan devam edelim. Bu iki uygulamanın ortak yönü yani yapım amacı wifi üzerinden bilgisayarınızda ki ses akışını telefonunuza aktararak, telefonunuzun bir wifi hoparlör işlemi görmesini sağlamak. Tabi bunun için hem bilgisayarınızın hem de telefonunuzun aynı Wifi ağında olması lazım. Yoksa çalıştıramazsınız. Donmalar, takılmalar yaşayabilirsiniz baştan uyarayım. Modeme ne kadar yakın da iseniz o kadar iyi sonuç alma ihtimaliniz var.

Şimdi ilk uygulamayı tanıtmakla başlayalım. İlk uygulamamızın adı Sound Wire Free. BURAYA tıklayarak telefonunuza kurabilirsiniz. Uygulamanın ücretli versiyonu da bulunmakta, ne artı özellikleri bulunuyor bilmiyorum ama uygulamanın yapılış amacına uygun kısmı ücretsiz 🙂 Uygulamayı kurduktan sonra BURAYA tıklayarak server dosyasını bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor.

wifispeakerserver

Bilgisayarınıza indirdiğiniz server’in yukarıdaki gibi bir ekranı bulunmakta. Burada Server Address kısmında ki 192 ile başlayan IP adresini, telefonumuza kurduğumuz uygulamada Server kısmına yazıyoruz. Hemen ip adresi yazdığımız yerin üstünde bulunan uygulamanın simgesine tıklıyoruz ve artık bilgisayarımız ile telefonumuz haberleşiyor.

wifiaudio1

İkinci uygulamamızın adı ise WiFi Audio Wireless Speaker. BURAYA tıklayarak uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz. Bu uygulamanın server dosyasından tutun telefonda ki uygulamasına kadar her şeyi basit bir arayüze sahip. Uygulamayı telefonumuza kurduktan sonra açtığımızda aşağıda ki gibi bir ekran gelecek. Üstte ki kırmızı kutucuğa aldığım yere tıklayıp Açık konuma getirdiğinizde aşağıda ki ikinci kırmızı kutucukta ip adresi belirecek.

wifiaudio2

Uygulamanın server dosyasını BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz. Bu uygulamada ilk tanıttığım uygulamaya göre bir farklılık var. WiFi Audio Wireless Speaker uygulamasında server dosyasına telefonda ki uygulamanın verdiği ip adresini giriyoruz ve Start tuşuna basıyoruz. Artık bağlıyız 🙂

wifispeakerserver1

Böylelikle hayatı kolaylaştırdığına pek inanmadığım ama insanı keyiflendiren bir uygulama tanıtımının daha sonuna geldik. İyi bayramlar dilerim 🙂

İyi günler 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir