Press ESC to close

Dosya Gönderme Siteleri

Merhaba;

Çok uzun zamandır yazı girmemiştim bloga. Bugün tekrardan bir dönüş yapmak istedim. Geri dönüş yaparken bir çok kişinin işine bir hayli yarayacak bir bilgi ile geri döndüm 🙂 Bazı durumlarda yüksek boyutlu dosyaları paylaşmanız gerekebilir. Maille göndermek de istemeyebilirsiniz. Hem Dosya gönderme sitelerindeki sunucu hızları gayet iyi olduğu için dosyayı indirirken de, siteye yüklerken de hızlı bir sonuç alabiliyorsunuz. Sözü uzatmadan ilk siteyle başlayalım.

WeTransfer.Com
WeTransfer
WeTransfer.Com sitesi bu iş için sanırım en çok bilineni. Ücretsiz olarak kullanıcılara 2GB kapasite sağlayan site Plus paketiyle 20GB‘a kadar dosya gönderme, 100GB‘a kadar saklama ve gönderdiğiniz dosyalara parola koymanıza olanak sağlıyor. Karşı taraf dosya indirme işlemini yaptığında ise size mail yolu ile bilgi veriyor.

SendGb.Com
SendGb
SendGb.Com sitesi 4GB gönderim hakkı sağlıyor. Ücretli bir versiyonu bulunmuyor ama ücretsiz hâli ile bir çok kulanıcının uğrak sitesi olacağı kesin. Ve hatta WeTransfer’in tahtını elinden dahi alabilir. Karşı taraf dosya indirme işlemini yaptığında ise size mail yolu ile bilgi veriyor.

İyi Günler 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir